Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize İşlemleri Nasıl Başlatılır?

Dubai vize işlemleri çok fazla evrak ve vize prosedür içermeden, gerekli evrakların Dubai Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize acentelerine gönderilmesiyle gerçekleştirilebilir. Hazırlanan evraklar online ortamda gönderilebilmekte ve vize e-mail yoluyla alınabilmektedir. Dubai vizesi pasaporta etiket olarak işlenen bir vize türü değildir ancak bununla birlikte ülkeye girişte pasaport ve vize çıktısının gösterilmesi zorunludur.

Dubai turistik ve ticari açıdan dünyanın en çok seyahat edilen bölgelerinden biri. Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında her geçen büyüyen ticaret hacmi turizm sektörünü de olumlu yönde etkilemektedir. Seyahat amacının turistik veya ticari olarak belirtmek yerine seyahat amacınıza uygun şekilde Dubai vizesi 30 gün tek girişli veya çok girişli ve 90 gün tek girişli veya çok girişli olarak talep edilebilmektedir. Vize çıktıktan sonra 2 ay içinde kullanılması gerekmekte olup vizede belirtilen kalış süresi aşılmamalıdır. Vizede belirtilen Dubai’de ve Birleşik Arap Emirliklerinde kalış süresini aşanlar için hukuki işlem yapılmaktadır.

Tek girişli vizelerde ülkeden ayrıldıktan sonra yeniden Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişiler ancak yeni bir vize başvurusu yaparak vizelerini alabilirler. Vize sürenizi uzatmak ve ülkeye giriş sayınızı arttırmak Dubai’de yapabileceğiniz bir işlem değildir. Ayrıca pasaportunuzun süresi de ne Dubai’de ne de bir başka ülke de uzatabilirsiniz. Vizeni süresi ülkeye giriş tarihiniz itibariyle geçerli olacaktır. Dubai vizesinin kullanımı uygulamada diğer ülke vizelerinden farklık içermektedir.

Dubai vize işlemleri için belirlenen vize ücreti ülkede talep ettiğiniz kalış süresine göre değişmektedir. Dubai vize ücretleri, vize harç bedeli, işlem ve koordinasyon ücretlerini içermekte olup döneme göre güncellenebilmektedir. Bu nedenle başvuru öncesinde Dubai vize işlemleri yapan firmalardan teyit edilmeleri tavsiye olunur.

Dubai vizesi için hazırlanması gerekli evrakları renkli olarak tarayarak e-mail ile gönderilebilir veya taranmış halleriyle ilgili acenteye başvuru yapabilirsiniz. Evraklarınızın ve belgelerinizin taranmış (scan edilmiş) versiyonlarının okunaklı olması gerekmektedir. Ayrıca iletişim bilgilerinizi de paylaşmanız gerekecektir. Dubai vizesi pasaporta işlenen bir vize türü değildir ancak seyahat sırasında pasaportunuzun yanında olması gerekmektedir, ülkeye girişte, giriş damgası pasaportunuza işlenir.