Dubai Online Vize Başvuru

Dubai Online Vize Başvuru

Dubai Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi için gerekli evrakları Dubai online vize başvuru yaparak gönderebilirsiniz. Başvurunuz yaparken vize türünü Dubai’de kalmak istediğiniz süreye uygun vize türünü seçmelisiniz. Buna göre 30 gün tek girişli, 30 gün çok girişli, 90 gün tek girişli, 90 gün çok girişli seçeneklerinden birini seçmeniz gerekmektedir. Bu vize sürelerine ait ücret bilgiler farklılık gösterir. Ayrıca vize ücretleri Dubai Göçmenlik Ofisinin yetkisi ile dönemsel olarak güncellenebilir.

Seçtiğiniz vize türünün ücretini ödediğinize dair dekontu, kimlik ve pasaportunuzun kişisel bilgileri içeren bölümlerinin renkli versiyonlarını e-posta ile gönderebilirsiniz. Dubai vize işlemleri Dubai vize işlemlerinde akredite kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır.

Dubai online vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olması çok önemlidir. Pasaporta yer alan kimlik bilgilerinizi ve kimliğinizdeki bilgilerle uyumlu olması gerekir. Dubai online vize başvuru formu, konsolosluğun vize başvuru sahibinin seyahat amacı ve kimliğine dair bilgi edinme amaçlı oluşturulmuş bir formdur. Evlenme veya boşanmadan dolayı soyisim değişikliği yapılmış ise en yeni belgeyle ve evrakla başvuru yapmanız gerekir. Kimlik bilgilerinde bir tutarsızlık tespit edildiğinde vize başvurunuz ret ile sonuçlanır.

Eğer gönderdiğiniz belgeler arasında bilgi olarak tutarsızlık, taranmış her türlü beldenin okunaksız olması gibi durumlarda ilgili birimler size gereken uyarıları yapacaklardır. Vize sonucu ve talep ettiğiniz sürenin uygunluğuna dair karar tek karar mercisi olan kuruluş Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu ve Dubai Göçmenlik Ofisi vize departman yetkilileridir.

Dubai vize işlemleri randevusuz ve online ortamda yapılabilmektedir. Vize başvuru sahibi vize randevusu, mülakatı, parmak izi gibi formalitelere girmeden işlemlerini kolayca yapabilmektedirler. Dubai online vize başvuru formu doldurularak yapılan işlemlerin sonuçlanma süresi ortalama 2 ila 3 iş günüdür ancak Konsolosluğu yoğunluğuna göre bu süre 7 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Ayrıca konsolosluğun tatil ve kapalı olduğu günler işlem süresine dahil değildir. Vizenizin çıktıktan sonra 2 ay içinde Dubai’ye giriş yapmanız gerekmektedir. Vize konsolosluktan onay aldığı tarih itibariyle geçerlidir. 30 günlük süre içinde Dubai’ye girş yaptığınız tarihten itibaren vize süresi geçerli olmaktadır.

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vize İşlemleri Nasıl Başlatılır?

Dubai vize işlemleri çok fazla evrak ve vize prosedür içermeden, gerekli evrakların Dubai Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize acentelerine gönderilmesiyle gerçekleştirilebilir. Hazırlanan evraklar online ortamda gönderilebilmekte ve vize e-mail yoluyla alınabilmektedir. Dubai vizesi pasaporta etiket olarak işlenen bir vize türü değildir ancak bununla birlikte ülkeye girişte pasaport ve vize çıktısının gösterilmesi zorunludur.

Dubai turistik ve ticari açıdan dünyanın en çok seyahat edilen bölgelerinden biri. Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında her geçen büyüyen ticaret hacmi turizm sektörünü de olumlu yönde etkilemektedir. Seyahat amacının turistik veya ticari olarak belirtmek yerine seyahat amacınıza uygun şekilde Dubai vizesi 30 gün tek girişli veya çok girişli ve 90 gün tek girişli veya çok girişli olarak talep edilebilmektedir. Vize çıktıktan sonra 2 ay içinde kullanılması gerekmekte olup vizede belirtilen kalış süresi aşılmamalıdır. Vizede belirtilen Dubai’de ve Birleşik Arap Emirliklerinde kalış süresini aşanlar için hukuki işlem yapılmaktadır.

Tek girişli vizelerde ülkeden ayrıldıktan sonra yeniden Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişiler ancak yeni bir vize başvurusu yaparak vizelerini alabilirler. Vize sürenizi uzatmak ve ülkeye giriş sayınızı arttırmak Dubai’de yapabileceğiniz bir işlem değildir. Ayrıca pasaportunuzun süresi de ne Dubai’de ne de bir başka ülke de uzatabilirsiniz. Vizeni süresi ülkeye giriş tarihiniz itibariyle geçerli olacaktır. Dubai vizesinin kullanımı uygulamada diğer ülke vizelerinden farklık içermektedir.

Dubai vize işlemleri için belirlenen vize ücreti ülkede talep ettiğiniz kalış süresine göre değişmektedir. Dubai vize ücretleri, vize harç bedeli, işlem ve koordinasyon ücretlerini içermekte olup döneme göre güncellenebilmektedir. Bu nedenle başvuru öncesinde Dubai vize işlemleri yapan firmalardan teyit edilmeleri tavsiye olunur.

Dubai vizesi için hazırlanması gerekli evrakları renkli olarak tarayarak e-mail ile gönderilebilir veya taranmış halleriyle ilgili acenteye başvuru yapabilirsiniz. Evraklarınızın ve belgelerinizin taranmış (scan edilmiş) versiyonlarının okunaklı olması gerekmektedir. Ayrıca iletişim bilgilerinizi de paylaşmanız gerekecektir. Dubai vizesi pasaporta işlenen bir vize türü değildir ancak seyahat sırasında pasaportunuzun yanında olması gerekmektedir, ülkeye girişte, giriş damgası pasaportunuza işlenir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

dubai vizesi nasıl alınır

Dubai Vizesi için Başvuru Nasıl Yapılır?

Dubai’ye seyahat etmeyi planlayan Bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni olan bazı ülkelerin vatandaşları Dubai vizesi işlemlerini danışmanlık firmaları aracılığı ile hızla alabilmektedirler. Bordo pasaport dışındaki pasaport türlerine (Yeşil, Siyah, Gri) sahip olan T.C. vatandaşları 90 güne kadarki Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahatlerde vizeden muaftır.

Dubai vizesi 60 gün geçerli olmak üzere vizenin geçerli olduğu tarih aralığında Dubai’de 30 gün kalış hakkı vermektedir. Vize başvuru sahibi 60 günlük süre içinde giriş yaptıktan sonra 30 gün süre ile Dubai’de kalabilmektedir. Dubai vize işlemlerinin ve prosedürleri, Schengen ve benzeri vize işlemlerinden bu açıdan farklılık göstermektedir.

Nüfus cüzdanının, pasaportun, vize ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu taranarak ilgili acenteye gönderilmesiyle başvuru online şekilde yapılabilmektedir. Dubai Konsolosluğuna online başvuru yapılmamaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri tarafından akreditasyon sahibi aracı kurumlar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Vize başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus taratılan vize başvuru belgelerinin okunaklı olmasıdır. Ayrıca kimlik ve pasaport bilgilerinizin de uyumlu olması gerekmektedir. Turistik veya ticari vize başvuru formatı büyük değişiklik göstermemekle birlikte ticari vize başvurularında seyahatin amacı belirtilebilmektedir.

Dubai vizesinin işlemlerinin sonuçlanma süresi de vize başvuru sahiplerini memnun edecek şekilde kısadır. Dubai vizesinin çıkış süresi 2 ila 5 gün arasında değişmektedir. Başvurudan önce Dubai vizesine onay veren Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin kapalı olduğu tarihlerin dikkat alınarak başvuruların gerçekleştirilmesi tavsiye edilir.

Dubai vizesi başvurusunda Konsolosluk mülakatı, biyometrik veri ibrazı, parmak izi verme işlemli gibi vize prosedürleri mevcut değildir. İşlemler online olarak gerçekleştirilir ve vize sonucu başvuru sahibine mail ile ulaştırılır. Mail olarak gönderilen vizenizin çıktısın alarak Dubai’ye seyahat edebilirsiniz. Ancak bununla birlikte pasaportunuzun yanınızda olması gerekmektedir, ülkeye giriş çıkış mühürleri Dubai’ye girişinizde pasaportunuza işlenmektedir. Dubai vizesi pasaporta işlenen bir vize türü değildir.

Dubai vizesi tek girişli veya çok girişli olarak alınabilmektedir. 30 günlük tek veya çok girişli ya da 90 günlük tek veya çok girişli vize talebinde bulunulabilmektedir. Talep edilen kalış süresine göre vize ücretleri değişmektedir.

Dubai Vize Ücreti

dubai vize ücreti

Dubai Vize Harç Ücretleri

Dubai vize ücreti Dubai’ye yapılacak seyahatin amacına ve vize türüne göre değişmektedir. Dubai turistik vize ve Dubai ticari vize ücretleri vize türü ile birlikte, kalış süresine göre de farklılık içermektedir.

Dubai turistik vizesi 30 gün veya 90 gün süreli çok girişli veya tek girişli olarak talep edilebilmektedir. Dubai turistik vize ücreti 125 $ olarak belirlenmiştir. Dubai ticari vizesi 90 gün süreli ve çok girişli olarak alınabilmekte olup vize ücreti 600 $ olarak belirlenmiştir. Vize ücretine konsolosluk vize harcı, Göçmenlik Ofisi Ücreti ve aracı firma hizmet bedeli dahil edilmiştir. Vizenin onaylanması konsolosluk ve Göçmenlik Ofisinin inisiyatifindedir. Vize başvuru işlemlerini yürüten firmaların vize sonucuna dair açıklama yetkisi bulunmamaktadır.

Dubai vize ücretleri ve vize prosedürü Birleşik Arap Emirlikleri Başkonsolosluğu ve Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği yetkisi dahilinde güncellenebilmektedir.

Dubai vizesi başvuruları Dubai Konsolosluğu tarafından yetkili Göçmenlik Ofisine yapılmaktadır. Vize almak isteyen kişiler başvurularını danışman firmalar aracılığı ile Göçmenlik Ofisine yapabilmektedirler. Dubai vizesi Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki 7 emirliğe seyahat edilebilmektedir. Vize Dubai, Abu Dabi, Füceyre, Acman, Şarika, Resü’l-Hayme ve Ummül-Kayveyn emirliklerinde geçerlidir.

Dubai vizeleri vizenin çıkış tarihi itibariyle geçerli olup başvurusuna sahibine 58 gün içinde Dubai’ye seyahat hakkı tanır. Dubai’ye giriş yapıldıktan sonra vize başvuru sahibi 30 gün süre ile veya 90 gün süre ile Dubai’de kalır. Dubai vizesinin yanlış kullanımı bir sonraki vize başvurularının ret ile sonuçlanmasına neden olabileceği unutulmamalıdır.

Dubai vizesinin çıkış süresi normal şartlarda ortalama 2 ila 3 iş günüdür ancak başvuru yoğunluğundan dolayı gecikmeler olabileceği gibi Konsolosluğun ek evrak talepleri de olabilmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşlardan Türkiye’deki oturum izni kartlarının fotokopisi talep edilmektedir.

Dubai vizesi online şekilde alınabilen ve pasaporta işlenmeyen bir vizedir. Ancak bununla birlikte ülkeye girişte pasaportunuzun yanınızda olması gerekmektedir. Vizenizi mail yolu ile aldıktan sonra renkli çıktısını alarak pasaportunuzla birlikte Dubai’ye girişte ibraz etmeniz gerekecektir. Dubai vize işlemlerinde konsolosluk mülakatı, randevu alımı veya parmak izi verme işlemi gibi prosedürler mevcut değildir.