Dubai Online Vize Başvuru

Dubai Online Vize Başvuru

Dubai Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi için gerekli evrakları Dubai online vize başvuru yaparak gönderebilirsiniz. Başvurunuz yaparken vize türünü Dubai’de kalmak istediğiniz süreye uygun vize türünü seçmelisiniz. Buna göre 30 gün tek girişli, 30 gün çok girişli, 90 gün tek girişli, 90 gün çok girişli seçeneklerinden birini seçmeniz gerekmektedir. Bu vize sürelerine ait ücret bilgiler farklılık gösterir. Ayrıca vize ücretleri Dubai Göçmenlik Ofisinin yetkisi ile dönemsel olarak güncellenebilir.

Seçtiğiniz vize türünün ücretini ödediğinize dair dekontu, kimlik ve pasaportunuzun kişisel bilgileri içeren bölümlerinin renkli versiyonlarını e-posta ile gönderebilirsiniz. Dubai vize işlemleri Dubai vize işlemlerinde akredite kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır.

Dubai online vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olması çok önemlidir. Pasaporta yer alan kimlik bilgilerinizi ve kimliğinizdeki bilgilerle uyumlu olması gerekir. Dubai online vize başvuru formu, konsolosluğun vize başvuru sahibinin seyahat amacı ve kimliğine dair bilgi edinme amaçlı oluşturulmuş bir formdur. Evlenme veya boşanmadan dolayı soyisim değişikliği yapılmış ise en yeni belgeyle ve evrakla başvuru yapmanız gerekir. Kimlik bilgilerinde bir tutarsızlık tespit edildiğinde vize başvurunuz ret ile sonuçlanır.

Eğer gönderdiğiniz belgeler arasında bilgi olarak tutarsızlık, taranmış her türlü beldenin okunaksız olması gibi durumlarda ilgili birimler size gereken uyarıları yapacaklardır. Vize sonucu ve talep ettiğiniz sürenin uygunluğuna dair karar tek karar mercisi olan kuruluş Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu ve Dubai Göçmenlik Ofisi vize departman yetkilileridir.

Dubai vize işlemleri randevusuz ve online ortamda yapılabilmektedir. Vize başvuru sahibi vize randevusu, mülakatı, parmak izi gibi formalitelere girmeden işlemlerini kolayca yapabilmektedirler. Dubai online vize başvuru formu doldurularak yapılan işlemlerin sonuçlanma süresi ortalama 2 ila 3 iş günüdür ancak Konsolosluğu yoğunluğuna göre bu süre 7 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Ayrıca konsolosluğun tatil ve kapalı olduğu günler işlem süresine dahil değildir. Vizenizin çıktıktan sonra 2 ay içinde Dubai’ye giriş yapmanız gerekmektedir. Vize konsolosluktan onay aldığı tarih itibariyle geçerlidir. 30 günlük süre içinde Dubai’ye girş yaptığınız tarihten itibaren vize süresi geçerli olmaktadır.