Pegasus Dubai Vizesi

pegasus dubai vizesi

Dubai Emirliği, Schengen bölgesi ülkeleri dışında kalan ülkelerden vize talep ediyor. Bu nedenle umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Dubai ziyaretlerinde vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar.

Dubai Emirliği, vize başvurularını Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu kanalıyla online sistemde kabul ediyor. Vize başvurunuzu kendiniz yapabildiğiniz gibi Göçmen Bürosu’nun yetkili kıldığı aracı kurumlarla da yapabiliyorsunuz.

Pegasus Hava Yolları, vize başvurusunda yetkili araca kurumdur. Dubai seyahatinizi Pegasus Hava Yollarından alacağınız biletle gerçekleştirirseniz, Pegasus, sizin adınıza başvuru işlemlerini yapıyor.

Pegasus Dubai Vize Başvurusu

Pegasus aracılığıyla vize başvurusunda bulunabilmeniz için TC vatandaşı olmanız ve TC pasaportu taşımanız gerekiyor. Pegasus,sadece Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmekle yetkilidir. Türk vatandaşı değilseniz veya yurt dışında oturuyorsanız ya kendiniz ya da yetkili başka aracı kurumlarla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Pegasus Hava Yollarıyla Dubai vize başvurusu tek girişlidir. Azami 30 gün kalma sürelidir. Vize işlemlerinizin Pegasus tarafından yapılmasını istiyorsanız gidiş ve dönüş biletlerinizi Pegasus’tan almanız gerekiyor.

Dubai’de 30 gün içinde 15 günden fazla kaldıysanız, geçerli bir pasaportunuz bulunmuyorsa veya geçmiş dönemlerdeki ziyaretlerinizde zaman aşımı yaptıysanız vize başvurusunda bulunamıyorsunuz. BAE’liğinden onaylı vizeniz veya Dubai oturum izniniz bulunuyorsa aynı şeklide vize başvurunuz kabul edilmiyor. Vize başvurusunda bulunabilmeniz için geçerli bir pasaportunuz, bilet rezervasyonunuz ve Dubai Gümrük Birimi tarafından yasaklı olmamanız gerekiyor.

Pegasus aracılığıyla vize başvurusu yapabilmeniz için öncelikle Pegasus’tan Dubai’ye veya Dubai üstü başka bir ülkeye uçak bileti rezervasyonu yaptırmanız gerekiyor. Vize başvurunuz onaylanmadan bilet satın almanızı Pegasus yönetimi önermiyor. Çünkü olumsuz bir durumda biletinizin yanma olasılığı bulunuyor.

Turistik, ticari veya transit vize başvurularınızı sizin adınıza Pegasus yapıyor. Uçak bileti tarihinden en az 7 gün önce vize başvuru işlemlerinizi başlatmanız gerekiyor. Aile olarak başvuranlardan her birey için başvuru alınıyor. 18 yaşından küçük çocukları olan ailelerin önce anne ve babaların vize onayları alınıyor. Sonra çocukların vize işlemleri yapılıyor.

Vize başvuruları normal şartlarda 24-48 saat içinde sonuçlanıyor. Dubai’de Cuma ve Cumartesi günleri resmi tatildir. Bunun dışında resmi ve dini tatilleri de göz önünde bulundurmalısınız. Tatil ve çalışma günlerini dikkate alarak, vize talebinizin başlatılmasını isteyebilirsiniz.

Pegasus Dubai Vize İşlemleri Nasıl Yapılır

Dubai’ye veya Dubai üzerinden başka bir ülkeye gitmek için öncelikle Pegasus Hava Yollarından bilet rezervasyonu yaptırıyorsunuz. Pegasus size e-mail yoluyla vize başvuru formu gönderiyor. Vize başvuru formunu tam ve doğru şekilde doldurup, onaylıyorsunuz.

Sizden istenen belgeleri hazırlayıp, renkli şekilde taratarak adresine gönderiyorsunuz. Belgelerin içinde mutlaka “vize talep dilekçesi” olmasına dikkat etmelisiniz. Talep edilen belgeler arasında bu dilekçeyi hazırlamadığınız takdirde Pegasus vize talebinizi kabul etmiyor. Vize talep dilekçesi vize başvuran bütün kişiler tarafından doldurulup, imzalanmalıdır. 18 yaşından küçük veya bebek olanların yerine ebeveyni imzalıyor.

Sizden istenen belgeleri tek tek taratıp, sisteme öyle gönderiyorsunuz. Her belgenin dosya boyutu 100 KB’ı aşmamalıdır. Dosyalar jpeg formatında olmalıdır.

Gönderdiğiniz bütün belgeler Pegasus tarafından inceleniyor. Belgelerde eksiklik görüldüğünde sizden 1600 USD depozito bedeli isteniyor. BAE ‘den çıkış yaptığınızda ve gerekli belgeleri Pegasus’a ulaştırdığınızda depozito bedeli iade ediliyor.

Başvurular genel olarak 48 saat içinde kabul ediliyor. Vize onayınız Pegasus tarafından elektronik posta adresinize gönderiliyor. Dubai vizesi onayının bir çıktısını alarak, seyahatiniz boyunca yanınızda taşıyorsunuz.

Pegasus Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

Pegasus, bütün vize başvurularında zorunlu ortak belgeleri istiyor. Zorunlu belgelerle birlikte, talep edilen vize türüne göre ekstra belgeler talep ediliyor.

Genel Zorunlu Belgeler;

  1. Doldurulmuş BAE Vize Başvuru Formu.
  2. 1 adet vesikalık fotoğraf
  3. Seyahat tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği olan, anlaşılır renkli pasaport görüntüsü. (resimli kişi bilgilerinin olduğu sayfa)
  4. Nüfus Cüzdanı görüntüsü.
  5. Otel rezervasyonu ya da davetiye
  6. Gidiş-Dönüş uçak bileti. (rezervasyon olabilir)
  7. Vize talep dilekçesi

Turistik, ticari veya transit vize talepleriniz doğrultusunda aşağıdaki belgeler talep edilebiliyor.

İşyeri sahipleri için; Faaliyet belgesi, vergi levhasının fotokopisi, ticaret sicil gazete görüntüsü, son 3 aya ait banka hesap özeti, antetli kağıda yazılmış Dubai’ye giriş nedenini anlatan yazı

Çalışanlar için; Son 3 aya ait maaş hesabı banka hesap özeti (güncel tarihli ve bakiyeli olmalıdır, internet şubesinden alabilirsiniz), vize süresi için resmi izin belgesi ya da Gidiş-Dönüş tarihinizi ve gidiş amacını belirten şirket yazısı

Emekliler için; Son 3 aya ait banka hesap özeti, A4 kâğıdına yazılmış Dubai’ye giriş nedenini anlatan yazı

Öğrenciler için; (20 yaş altı bireyler tek başlarına seyahat edemeler ) Öğrenci Belgesi (güncel tarihli), ailesi tarafından düzenlenecek sponsorluk (garantörlük) yazısı.

Ev hanımları için; Evli olan ve eşiyle seyahat edenler için evlilik cüzdanı fotokopisi

Çalışmayan ve herhangi bir kuruma bağlı olmayanlar için; zorunlu belgelerle birlikte 1600 USD depozito vermek zorundalar.