Dubai Vize Ücreti

dubai vize ücreti

Dubai Vize Harç Ücretleri

Dubai vize ücreti Dubai’ye yapılacak seyahatin amacına ve vize türüne göre değişmektedir. Dubai turistik vize ve Dubai ticari vize ücretleri vize türü ile birlikte, kalış süresine göre de farklılık içermektedir.

Dubai turistik vizesi 30 gün veya 90 gün süreli çok girişli veya tek girişli olarak talep edilebilmektedir. Dubai turistik vize ücreti 125 $ olarak belirlenmiştir. Dubai ticari vizesi 90 gün süreli ve çok girişli olarak alınabilmekte olup vize ücreti 600 $ olarak belirlenmiştir. Vize ücretine konsolosluk vize harcı, Göçmenlik Ofisi Ücreti ve aracı firma hizmet bedeli dahil edilmiştir. Vizenin onaylanması konsolosluk ve Göçmenlik Ofisinin inisiyatifindedir. Vize başvuru işlemlerini yürüten firmaların vize sonucuna dair açıklama yetkisi bulunmamaktadır.

Dubai vize ücretleri ve vize prosedürü Birleşik Arap Emirlikleri Başkonsolosluğu ve Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği yetkisi dahilinde güncellenebilmektedir.

Dubai vizesi başvuruları Dubai Konsolosluğu tarafından yetkili Göçmenlik Ofisine yapılmaktadır. Vize almak isteyen kişiler başvurularını danışman firmalar aracılığı ile Göçmenlik Ofisine yapabilmektedirler. Dubai vizesi Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki 7 emirliğe seyahat edilebilmektedir. Vize Dubai, Abu Dabi, Füceyre, Acman, Şarika, Resü’l-Hayme ve Ummül-Kayveyn emirliklerinde geçerlidir.

Dubai vizeleri vizenin çıkış tarihi itibariyle geçerli olup başvurusuna sahibine 58 gün içinde Dubai’ye seyahat hakkı tanır. Dubai’ye giriş yapıldıktan sonra vize başvuru sahibi 30 gün süre ile veya 90 gün süre ile Dubai’de kalır. Dubai vizesinin yanlış kullanımı bir sonraki vize başvurularının ret ile sonuçlanmasına neden olabileceği unutulmamalıdır.

Dubai vizesinin çıkış süresi normal şartlarda ortalama 2 ila 3 iş günüdür ancak başvuru yoğunluğundan dolayı gecikmeler olabileceği gibi Konsolosluğun ek evrak talepleri de olabilmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşlardan Türkiye’deki oturum izni kartlarının fotokopisi talep edilmektedir.

Dubai vizesi online şekilde alınabilen ve pasaporta işlenmeyen bir vizedir. Ancak bununla birlikte ülkeye girişte pasaportunuzun yanınızda olması gerekmektedir. Vizenizi mail yolu ile aldıktan sonra renkli çıktısını alarak pasaportunuzla birlikte Dubai’ye girişte ibraz etmeniz gerekecektir. Dubai vize işlemlerinde konsolosluk mülakatı, randevu alımı veya parmak izi verme işlemi gibi prosedürler mevcut değildir.